W oczach fanów Giuseppe Ottaviani pozostał najbardziej niezłomnym producentem w tym gatunku. Znany ze swoich stanowczo wymagających produkcji, od dawna postrzegano go jako „znaną ilość”. Dla tych, którzy są przygotowani na głębsze spojrzenie, zawsze była inna strona kompozytora, wykonawcy, a ostatnio-poprzez jego Masterclassową serię produkcyjną. Giuseppe był zręcznym i pomysłowym innowatorem-równoważąc tę niezawodność z ukrytymi postępami. Ta cecha została przeniesiona do jego projektu „Horyzonty”.

Występy Giuseppe NA ŻYWO 2.0 i 3.0 zasadniczo zmieniły kluby w Studia nagraniowe, rozpoczynając z kolei procesy produkcyjne albumu „Evolver” z 2019 roku. Jeszcze wcześniej, wraz z „Almą” z 2016 roku, jego utwory „Slow Emotion” zaczęły już grać z myślą o tym, czym „jest” Giuseppe. W tandemie układali zasadniczo bloki fundamentowe dla „horyzontów”.

Komentując tę „modyfikację” (Jak to określa Giuseppe), zauważa, że „zmiana wydaje się być naszą „stałą” ostatnio. W związku z tym wyobrażam sobie, że coś takiego zawsze znajdzie swoje odzwierciedlenie w albumach 'Horizons'”. To, co ta modyfikacja oznacza w rzeczywistości, to ” muzyka produkowana z mniejszym skupieniem na clubfloor. Adaptowalny, oczywiście, sugeruje, ale w tej chwili w czasie, nie zależny od.”

Najbardziej dominującą zmianą koncentracji Ottaviani był ton i pieśń. W szczególności oznacza to wykorzystanie dźwięków spoza jego zwyczajowych kompetencji i znacznie większy nacisk na głęboko znaczące i relatywne teksty. Rzeczywiście, „Horizons” i „Evolver” mają Swoją unikalną symbiozę: „Evolver” jest czysto instrumentalny, podczas gdy „Horizons [Part 1]” jest wokalnie-szczegółowo w miarę blisko. Było to w dużym stopniu spowodowane panującymi okolicznościami. Kluby były zamknięte, ale piosenkarze i kompozytorzy byli niczym innym. Pozwoliło to Giuseppe cały czas na wskazanie głosów, które najlepiej pasowałyby do muzyki, którą produkował i zmobilizowanie ich do jej realizacji.

Wraz z szeroko otwartymi kranami artystycznymi, spektakle „Horyzonty” stały się wyludnieniem. Do tego stopnia, że szybko rozlał brzegi konwencjonalnej płyty i został, naturalnie, podzielony na dwie części. Poprzez swoje wcześniejsze single, „Horizons [Part 1]” już nakreślił chłodniejszy, głębszy, bardziej uważny ton dla fanów. To – często po raz pierwszy-sprawiło, że do drzwi trance trafiły głosy dobrze znane w innych kręgach muzyki elektronicznej. Wśród nich znalazły się takie piosenkarki jak Monika Santucci, April Bender, Mila Josef i Natalie Shay. Giuseppe czerpie również z głębszych tonów wokalistów, takich jak Jan Burton i Dan Soleil, którzy wspólnie kształtują unikalne brzmienie ” Horizons [Part 1]”.

Przy każdej okazji Giuseppe delikatnie podkreśla, że dwa tomy „horyzontów” niekoniecznie stanowią trwałą zmianę. To wokalne yin do instrumentalnego yang Evolvera, dźwiękowa poprawka, która bardziej pasuje do naszych obecnych czasów i odbicie artysty bardziej biegłego w adaptacji niż sugeruje konwencjonalna mądrość.

Turning to face summer 2022, pierwsza część projektu „Horizons” – nowego albumu Giuseppe Ottaviani, ukaże się 20 maja. Możesz zamówić w przedsprzedaży lub zapisać go za pomocą tego linku od dzisiaj.

Przy każdej okazji Giuseppe delikatnie podkreśla, że dwa tomy „Horyzonty” niekoniecznie oznaczają trwałą zmianę. To wokalne yin do instrumentalnego yang Evolvera, dźwiękowa poprawka, która bardziej pasuje do naszych obecnych czasów i odbicie artysty bardziej biegłego w adaptacji niż sugeruje konwencjonalna mądrość.

Giuseppe Ottaviani-Horizons [Part 1] Lista Utworów:

01. Z Tobą (z Moniką Santucci)
02. Hero (with Dan Soleil)
03. Something I Can Dream About (with April Bender)
04. Fade Away (with Mila Josef)
05. The Wind in your Face
06. Replay (with Natalie Shay)
07. Colour Me (With Jan Burton)
08. Fahrenheit
09. Drzewo dusz (z Hypatonem)

YouTube video