Posiadamy zniszczone laminowane szafki. Nie zamierzamy ich odmalowywać, bo podobno farby do laminowanych sprzętów są bardzo kosztowne i niefortunnie nie każdorazowo da się owocnie odmalować sprzęty. Myślimy o obklejeniu owych szafeczek. Czy dalej da radę gdziekolwiek kupić naklejki na szafeczki? Ile okleina kosztuje? Albo czy jest możliwość samemu obkleić sprzęty?

Naklejki wciąż bywają w sprzedaży. Jak się okazuje, zawdzięczając dobremu wyborowi kolorów i projektów są bardzo popularne. Można je nabyć między innymi w sklepie internetowym naklejki.pl Oklejenie sprzętów laminowanych jest łatwiejszym pomysłem na odrestaurowanie niż lakierowanie. Faktycznie lakiery do laminowanych sprzętów są kosztowne, mają drażniący odór w trakcie nanoszenia dodatkowo bynajmniej nie każdorazowo da radę tak odmalować mebel, żeby wyglądał atrakcyjnie.

W jaki sposób wyszukać idealne okleiny, które się sprawdzą, będą elegancko się prezentować i nie zniszczą się natychmiast? Naklejki na szafeczki muszą spełniać kilka wymogów:

Muszą być trwałe. Ergo okleina powinna być chroniona grubym laminatem, który będzie nieczuły na niewielkie zarysowania, porysowania ewentualnie zmiany temperatur (gdy zamierzamy postawić na obklejonym blacie szklankę z parującą herbatą).

Wzór okleiny trzeba dostosować do wielkości sprzętu. Nie każdy wzór w skali jeden do jednego nadaje się na niewielkie powierzchnie. Obfita ceratowa kratka zniknie na przodach szuflad. Zakup okleiny powinniśmy zatem skonsultować ze sprzedającym.

Naklejki mają desenie uniwersalne, jak dla przykładu „babcina” biało-czerwona kratownica czy groszki. Istnieją ludzie, którzy preferują klasykę oklein. Jednakowoż niepowtarzalna okleina umie nadać meblowi współczesny wygląd i urozmaicić Twoją kuchnie na wymiar – sprawdź. Stolik z marketu z blatem w motyle i taki sam stolik z frontem w stylu komiksowym to 2 różne stoliki, do różnych pokoi.

Okleiny na szafeczki wyprodukowane są z solidnej folii z klejem, zabezpieczonej laminatem. Naklejki (identycznie jak fototapety) są niewrażliwe na oddziaływanie siłowe plus cieplne. Umożliwia to wyklejać nimi owe płaszczyzny jak powierzchnie stolików, szafki kuchenne i łazienkowe, stoliki nocne. Wzór na naklejkach to jest tzw. pattern, co podkreśla, iż obraz jest zapętlony, powtarzający się. Brak zagrożenia złego dopasowania się grafiki na okleinie. Jedna strona pasuje do drugiej, natomiast dół do góry, dzięki czemu wzór potrafi się powielać w nieskończoność. Naklejki kupuje się w konkretnych rozmiarach lub bywają stworzone na zamówienie.