Spotify od kilku miesięcy testuje nową funkcję, która pozwala użytkownikom śpiewać długo do swoich ulubionych piosenek. Na końcu utworu daje wynik dokładności, w oparciu o to, jak dobrze śpiew pasował do rzeczywistego utworu.

Do korzystania z tej funkcji nie jest potrzebny specjalny sprzęt, a niektórzy ludzie mają ją już na swoich telefonach. Aby go użyć, po prostu otwórz piosenkę, do której chcesz zaśpiewać, a następnie dotknij funkcji „teksty”, a stamtąd zobaczysz przycisk „Śpiewaj”, który wprowadzi cię w sekwencję Karaoke. Teksty pojawiają się za pomocą analizatora dźwięku i możesz zaśpiewać swoje małe serce, a następnie zobaczyć, jak ci poszło!

To ma party game, napisane na całym jej temat, jednak nie zostało jeszcze „gamifikowane”, co oznacza, że nie zachowa punktów i nie ma łatwego sposobu na wyświetlanie wyników dużej grupie. Ten pomysł jest jednak naprawdę dobry i miej oczy szeroko otwarte, gdy Spotify nadal odkrywa tę nową aleję dzięki swojej aplikacji.

Funkcja ta powinna być dostępna na większości telefonów do końca lata.

Ciekawym i bezpodstawnym pomysłem jest to, że aplikacja używa tej gry do zbierania danych o naszych głosach. Nie ma dowodów na poparcie tego, ale wspominają o tym inne serwisy informacyjne i może to być prawda, ponieważ Spotify i wiele aplikacji społecznościowych stosuje zabawne sztuczki jako sposób na zbieranie danych od nas.

Jeśli chodzi o mnie, jestem po prostu podekscytowany, aby zobaczyć ,jak wykonuję belting out „MEET me AT OUR SPOT”.