Myrkl, szwedzka marka właśnie ogłosiła komercjalizację „pigułki na kaca”. Mówi się, że pigułka rozkłada 70% alkoholu w organizmie po zaledwie 60 minutach. Dlatego zmniejszenie skutków kaca po spożyciu alkoholu.

Istnieje wiele rozwiązań i „pro-porad”, aby zmniejszyć kaca po ciężkiej nocy picia. Być może znasz niektóre z nich, ale dzięki tej nowej technologii firma twierdzi, że stworzyła „pierwszy produkt w historii, który skutecznie rozkłada alkohol” po 30 latach rozwoju.

Pigułka zawiera witaminę B12, Bacillus coagulans, Bacillus Subtilis i aminokwas L-cysteinę, z których wszystkie pomagają rozkładać Alkohol Na wodę i dwutlenek węgla.

Cena mądry, paczka 30 pigułki obecnie kosztuje £30. Dwa muszą być spożywane na każdą sesję według firmy, dzięki czemu „lekarstwo”stoi przy niskim koszcie 30 funtów, czyli około 35 USD.

Zgodnie z instrukcjami pierwszą tabletkę przeciw kacowi należy przyjmować 12 godzin przed wypiciem. Podczas gdy drugi należy podjąć godzinę przed. Mówi się, że pigułka działa przez 12 godzin.

Obiecujące wyniki, ale bez cudów

Jednak wielu ekspertów wyraziło wątpliwości co do skuteczności tej nowej pigułki, jak niektórzy wyjaśniali w wywiadach dla i gazety.

Nie ma naukowych dowodów na to, że ten produkt jest skuteczny przeciwko kacowi. Nigdy nie był badany w tym kontekście.

Joris Verster – Główny badacz-Wydział farmakologii-Uniwersytet w Utrechcie

Artykuł badawczy opublikowany przez Myrkl mówi, że należy przyjmować tabletkę przez co najmniej tydzień przed wypiciem. Wyjaśnia również, że zmniejsza wchłanianie alkoholu za pomocą probiotyku, który wygląda na normalne bakterie…oczywiście może to zmniejszyć nasilenie kaca i przypuszczam, że może działać w tym sense…To w rzeczywistości usunąć alkohol z organizmu, potrzebujesz koenzymu w wątrobie o nazwie NAD, i potrzebujesz fruktozy do produkcji tego

Farmakolog sądowy Paul Skett