H.E.R. zdobył kolejną płytę od Recording Industry Association of America (RIAA). Ulubiony przez fanów utwór „Focus” otrzymał certyfikat 2X multi-platyny z ponad dwoma milionami sprzedanych jednostek.

„Focus”, współprodukowany przez DJ Campera, został pierwotnie wydany w 2016 roku jako część EP-ki H.E.R., Vol. 1, która została później przepakowana jako kompletny projekt i zdobyła nagrodę Grammy za Najlepszy Album R&B w 2019 roku.

W październiku 2018 roku „Focus” osiągnął szczyt na szczycie na liście przebojów Billboard’s Adult R&B Airplay przez jeden tydzień. Był to jej pierwszy singiel numer jeden na tej liście przebojów. W tym momencie nagrodzona Oscarem i Grammy muzyk ma na swoim koncie siedem hitów na tej liście przebojów.

Świat streamingu okazał się dla H.E.R. niezwykle przychylny, gdyż „Focus” przekroczył ponad 146 milionów odtworzeń od momentu pojawienia się na rynku.

Z innych wiadomości, H.E.R. została mianowana nową globalną ambasadorką L’Oréal Paris. Została również niedawno ogłoszona jako odbiorca Impact Award na 2022 Billboard Women in Music Awards, które poprowadzi Ciara.

H.E.R., która zagra Squeak w nadchodzącej muzycznej adaptacji The Color Purple, ma na swoim koncie kilka nominacji do nagród 2022, w tym iHeartRadio Music Awards i Grammy, za swój debiutancki album Back of My Mind.

Sprzedający się w złotym nakładzie, pełen gwiazd album znalazł się na liście najlepszych albumów R&B 2021 roku w Rated R&B.

artykuł zaczerpnięty ze strony ratedrnb.com