Wyjątkowy zapach w domu dostarczą nam produkty zapachowe. Neutralizując brzydkie fetory, produkty zapachowe sprawiają, iż w naszych pokojach zagościły przyjemne zapachy. W sklepikach jest obecnie niezwykle duży wybór owych artykułów. Pewne spośród nich posiadają formę aerozolu, jeszcze kolejne spryskiwacza. Są także świece zapachowe a także produkty zapachowe na prąd. W temacie produktów zapachowych wyjątkowo istotny jest bynajmniej nie wyłącznie ich bukiet zapachowy, lecz także wygląd. Duża liczba z nich odznacza się swym unikatowym designem, mogą zatem pełnić nie tylko rolę „usuwacza” nieporządanych aromatów, ale być dodatkowo dekoracją wnętrza. Substancję, która to ma za zadanie tłumić drażniące zapachy można zamknąć bowiem w potocznym, wykonanym ze stopów aluminium opakowaniu, jednak da radę również umieścić ją w designerskim ceramicznym flakoniku.

Dużo więcej wytwórców odświeżaczy powietrza zwraca uwagę także na ich design. Sprzedają nam zatem produkty zapachowe bardzo efektowne. Zamykają aromaty nie wyłącznie w szklanych flakonikach, ale także w glinianych, wyjątkowo estetycznych dzbankach. Na prawdę się starają, aby w domach nie jedynie był piękny zapach, ale dodatkowo starają się wnieść do naszych domów charakter ozdobny. Takie ozdobne produkty zapachowe cieszą się gigantyczną popularnością wśród odbiorców. Z pewnością nie zastąpią na tych w postaci rozpylacza, ale stają się dla tych standardowych coraz większą konkurencją. Innowacyjne, a równocześnie designerskie odświeżacze powietrza są niezwykle ekonomiczne. Konsumenci, którzy przekonają się do zakupu owych oryginalnych produktów zapachowych mogą się napawać roztaczanym przez nich zapachem przez znaczny czas.

Niewątpliwie większość polaków kupując produkty zapachowe zwraca po pierwsze uwagę na bukiet zapachowy. Jednak rośnie liczba ludzi, dla których jednakowo istotny jest design odświeżacza powietrza. Poszukują więc towarów, które to odznaczają się szykownym, nowoczesnym wyglądem. Taki odświeżacz nie wyłącznie niweluje brzydkie aromaty, ale jest oryginalną chlubą dowolnej łazienki, czy też sypialni. Producenci odświeżaczy powinny o tym myśleć.