Taśma klejąca to podstawowy element przydatne w każdym biurze. Poprzez jej wykorzystanie da się zlepić tworzywa, które tego potrzebują. Są takie momenty, że taka taśma potrzebna jest bardziej niż klej. Zwykłe klejenie stanowi jednakże tradycyjne jej zastosowanie. Co jeszcze można z nią zrobić?


Taśma klejąca z pominięciem tradycyjnego ma także wykorzystanie oryginalne, ale niezmiernie potrzebne na przykład w domu. Znane są charakterystyczne rolki do oczyszczania odzieży. Jeżeli w domu ktoś posiada sporo taśmy klejącej, nie trzeba jej wyrzucać. Można z niej zrobić taką szczotkę, która przysłuży się do oczyszczania ubrań.


Taśmę klejącą można również wykorzystać do posprzątania potłuczonego szkła. Dzięki niej bez skaleczeń da się usunąć cały bałagan.
Taśma klejąca pomoże również w dziedzinie kosmetycznej. Naklejając ją na stopy, można usunąć uciążliwe brodawki. Kilkugodzinne zatrzymanie taśmy na nieładnej narośli osłabi wrzód. Później wystarczy wetknąć nogę do miski z wodą i zetrzeć intruza za pomocą pumeksu. Jeśli już jesteśmy w tematyce kosmetycznej – taśma przyda się także do czyszczenia pilniczka do spiłowywania paznokci. Wystarczy nałożyć ją na niego i szybko usunąć. Brud odejdzie w zapomnienie.
W domu przyda się również w postaci lepu na muchy prostej konstrukcji. Wystarczy ją rozwinąć i powiesić na odpowiedniej wysokości. Owady przywrą tak samo jak do tradycyjnego lepu.
Możliwości wykorzystania taśmy klejącej jest mnóstwo. Wystarczy jedynie odrobinę pomyśleć technicznie, aby wykorzystać ją w oryginalny sposób.

Przygotowanie: Nieruchomości Concept