Andrew Bayer przedstawia „Duality”, zupełnie nowy podwójny album.

Przez zebrane dzieła Andrew Bayera przeplatają się dwa wątki muzyczne. Jeden wątek dał nam masterclass downtempo ” If it Were you we 'd Never Leave” z 2013 roku i genialny LP „In My Last Life”. Drugi wątek wyprodukował hymny o rozmiarach arenowych, takie jak „Once Lydian” z 2014 roku, jego Epicki „Super Human” z Asbjørnem i klubowy projekt remiksowy „In My Next Life”.

Od introspekcji do wybuchowości, te płyty są wspólną ścieżką dźwiękową naszej społeczności: wszyscy mamy ulubioną płytę Andrew Bayera. Ale przybrały one tak wiele form i stylów. Zostaje nam pytanie, kim właściwie jest Andrew Bayer? To pytanie zadał sobie sam.

„Od pierwszego dnia zawsze zmagałem się z tym, jak się zaprezentować. Uwielbiam robić te eksperymentalne domowe płyty z elektroniką i indie, ale uwielbiam też DJing i trance bangers. Na moim ostatnim albumie, musiałem zremiksować album w całości po jego wydaniu, aby świat pasował. Tym razem chciałem uchwycić całą szerokość, głębię i napięcie w ramach tego dualizmu w ramach jednego projektu” – Andrzej Bayer

„Duality” łączy te dwa wątki twórcze w jednym albumie po raz pierwszy od czasu jego debiutanckiego albumu ” It 's Artificial”.

Stworzony przez trzy lata Andrew Bayer dołączył do eklektycznej obsady starych i nowych współpracowników. „Duality” pt. 1 eksploruje pasję Bayera do downtempo i indie-popu, podczas gdy „Duality” pt. 2 nabiera swojego perspektywicznego trance ’ u i progresywnego brzmienia. Łączy je wyjątkowa wizja Bayera, wspólna wrażliwość i ta sama grupa współpracowników. Dziś można usłyszeć sample z każdej strony: „Equal” (z Asbjørnem) i „Midnight” (z Alison May).

„Duality” to prawdziwa kontynuacja mojego pierwszego albumu ” It 's Artificial”. Jest to zdecydowanie moja najbardziej surowa i uczciwa praca i nie mogę się doczekać, aby świętować album na całym świecie z wami wszystkimi w trasie” – Andrzej Bayer

„Duality” pt. 12 sierpnia z pt. 28 października. Zamówienie przedpremierowe już dostępne tutaj.

andrew-duality-album-cover-oz-edm-2022

Duality Tracklista

Część 1

Andrew Bayer & Vök-No Silence
Andrew Bayer & Dave Thomas Junior-Speed Of Light
Andrew Bayer, Mor & Grandfather Machine-Take Me Home
Andrew Bayer & Asbjørn – Amerykański Chłopiec
Andrew Bayer & Run Rivers-Chaos
Andrew Bayer & Red Dragons-Matriarch
Andrew Bayer & OLAN-Under Pressure
Andrew Bayer-4/15/10 11: 15 AM – Volcano
Andrew Bayer-Dziękujemy Za Bycie Z Nami
Andrew Bayer & Asbjørn-Equal

Część 2

Andrew Bayer & Alison May-Midnight
Andrew Bayer & Red Dragons-DNA
Andrew Bayer & OLAN-większe szanse
Andrew Bayer – Na Taśmie
Andrew Bayer, Alison May & Grandfather Machine-I Would
Andrew Bayer & Kaleena Zanders-Break The Rules
Andrew Bayer-Let Go
Andrew Bayer & Vök – Co Jest Prawdziwe
Andrew Bayer-If You Loop It, They Will Come
Andrew Bayer & OLAN-Pulse