Popularny festiwal EDM, Electric Forest stoi za aborcją z banerem podpisanym przez 1000 uczestników. W samym sercu Michigan, w małym miasteczku Rothbury, 60,000 – 90,000 ravers gromadzi się każdego roku w lesie pełnym sztuki i muzyki. Prowadzony przez Insomniac, Electric Forest świętował 10-lecie działalności. Wraz z tym, z dzisiejszymi problemami politycznymi, wielu leśnych uczestników przyłączyło się do walki o aborcję po tym, jak Roe v.Wade został obalony.

„ŻĄDAMY ZAKAZÓW OD NASZYCH CIAŁ.”

Electric Forest posunął się nawet do losowania opasek Goodlife 2023 dla tych, którzy podpisują swój baner wspierający pro-choice.

Zdjęcie z Twittera Electric Forest

Więcej szczegółów na temat wpływu over-turning Roe vs Wade

Wiele państw całkowicie zakazało aborcji z ustawami wyzwalającymi lub nałoży ograniczenia. Inne stany uznały to za nielegalne w niektórych tygodniach ciąży. Niektóre szczegóły, takie jak gwałt, zagrożenie dla zdrowia matki, kazirodztwo, prawne na żądanie i zgoda rodziców, są uwzględnione w tych skomplikowanych przepisach. Ta decyzja utrudnia lekarzom w całym kraju praktykę. Komplikuje to możliwość uzyskania zgody od prawników w rozsądnym czasie, aby przejść do aborcji. Naraża to pilne przypadki, gdy informacja zwrotna trwa wiele godzin. Wiele z tych praw szybko zmienia się i ewoluuje w zależności od państwa. Tak więc dodanie dokładnych informacji według stanu może sprawić, że ten artykuł nie będzie dokładny w przyszłości.

Missouri jest pierwszym stanem, który zakazał aborcji

Wspólnota EDM a prawo aborcyjne

W sekcji komentarzy na Instagramie Electric Forest pokazującej baner można powiedzieć, że istnieje podział w tym, co ludzie uważają za słuszne. Istnieje również argument, czy festiwal muzyczny powinien brodzić w drażliwych kwestiach politycznych. E Forest i jego fani mogą swobodnie rozpowszechniać swoje przesłanie, tak jak ci po drugiej stronie argumentacji. To czyni Amerykę wielką.