H.E.R. – Zdjęcie: Dzięki uprzejmości Decca Records

Na swoim najnowszym wydawnictwie pięciokrotnie nagrodzona Grammy wokalistka i autorka tekstów H.E.R. zmierzy się z klasykiem Sly and the Family Stone „Dance to the Music” z 1967 roku. Płyta znajdzie się na nadchodzącej oryginalnej ścieżce dźwiękowej do filmu Minions: The Rise of Gru, która ukaże się 1 lipca nakładem Decca Records i zbiegnie się z premierą kinową filmu.

Przenosząc się o kilka dekad w przeszłość, H.E.R. w swoim utworze „Dance to the Music” łączy swoje charakterystyczne brzmienie R&B z dudniącymi saksofonami, funkowymi liniami basowymi i cudowną krainą syntezatorów – a wszystko to zostało połączone przez producenta Jacka Antonoffa, który stoi na czele produkcji i kurateli nad ścieżką dźwiękową.

REKLAMA

„Dance to the Music” to najnowszy cover, który ukazał się z płyty Minions: The Rise of Gru (Original Motion Picture Soundtrack), na której pojawiają się m.in. Diana Ross, Bleachers, Brockhampton, St. Vincent, Kali Uchis, Caroline Polachek, Thundercat, Phoebe Bridgers, Weyes Blood, Gary Clark Jr, Tierra Whack, Jackson Wang, RZA i inni.

Inspirowana latami siedemdziesiątymi ścieżka dźwiękowa stanowi jasne tło dla najnowszej instalacji głównej franczyzy filmu animowanego. „Dance to the Music” to od dawna celebrowany utwór z ery psychodelicznego soulu. Na początku tego roku Madison Cunningham, Falu, Nnenna Freelon, Kalani Peʻa, John Popper i The Isaacs otworzyli 64. ceremonię wręczenia dorocznych nagród Grammy wielkim wykonaniem tego utworu.

Na ścieżce dźwiękowej znalazły się covery klasycznych płyt z lat 1959-1979, w tym przeboje Earth, Wind, & Fire, Kool & The Gang, Steve Miller Band, The Carpenters, Johna Lennona, Santanta, Simon & Garfunkel, Nancy Sinata, Lindy Ronstadt i wielu innych.

Pierwszym singlem, który ukazał się z Minions: The Rise of Gru (Original Motion Picture Soundtrack) było oryginalne nagranie Diany Ross i Tame Impala. „Turn Up The Sunshine” jest następstwem wydania w zeszłym roku przez Decca Records nowego albumu pani Ross „Thank You”.

Zamów Minionki: The Rise of Gru (Original Motion Picture Soundtrack).