Kompozytor Max Richter. Zdjęcie: Deutsche Grammophon/Jennifer McCord

Uznany kompozytor Max Richter stworzył nowy remiks swojego popularnego utworu 'Spring 1′ na finał pokazu Diora na Paris Fashion Week dzisiaj, w piątek 24 czerwca 2022 roku. Max Richter oglądał z pierwszego rzędu pokaz Dior Men Summer 2023 Show z udziałem 'Spring 1 (Levitation Mix)’, który oznacza jego trzecią współpracę z projektantką Kim Jones. Nowy remiks oparty jest na utworze „Spring 1” z jego ostatniego albumu The New Four Seasons i zapewnia inny kolor muzyczny dzięki wykorzystaniu klasycznych instrumentów połączonych z głębszymi elementami elektronicznymi. Obejrzyj pokaz mody Dior z udziałem nowego singla Maxa Richtera 'Spring 1 (Levitation Mix)’ (od 08:18) już teraz.

Obejrzyj pokaz Diora z remiksem 'Spring 1′ Maxa Richtera

Wydany w tym miesiącu album Maxa Richtera ” The New Four Seasons” to ponowne wyobrażenie arcydzieła Vivaldiego na instrumentach z epoki, z wykorzystaniem jelitowych strun i zabytkowych syntezatorów, dekadę po wydaniu Recomposed, jego oryginalnej reinterpretacji dzieła. The New Four Seasons zostało nagrane w Studio Richter Mahr, studiu kompozytora w Oxfordshire, z udziałem Chineke! Orchestra i solistką skrzypcową Eleną Urioste.

REKLAMA

Max Richter wyjaśnił: „’Spring 1′ to pierwsza muzyka, którą orkiestra gra w Recomposed. Dotyczy początków i wzrostu, rzeczy zaczynających się zwyczajnie, ale stopniowo łączących się w całość, oraz idei, że kolektyw tworzy coś więcej niż sumę swoich części; jesteśmy najlepsi, kiedy pracujemy razem. To był pomysł, który chciałem pogłębić w remiksie. Zastąpiłem oryginalne partie skrzypiec 8 harfami i zakotwiczyłem je wokół prostego, ale ciężkiego low-endowego utworu. 'Spring 1′ to radosna muzyka, a ja dobrze się bawiłem przy jej remiksowaniu.”

„Max Richter jest kompozytorem swojego pokolenia”

Kim Jones, Dyrektor Artystyczny, Dior Men, zauważył: „Max Richter jest kompozytorem swojego pokolenia. Przemawia do ludzi na tak wiele różnych sposobów. Jestem niezwykle zaszczycony, że skomponował i zremiksował 'Spring 1′ na potrzeby pokazu w tym sezonie. Wiem, że obaj interesujemy się Grupą Bloomsbury i czułem, że jego praca doda emocji pokazowi celebrującemu prywatne życie Christiana Diora na wsi i jego miłość do ogrodu, uczucia, które były podzielane i inspirowały artystę Bloomsbury Duncana Granta, którego prace znajdują się w kolekcji.”

Max Richter jest jedną z najbardziej obiecujących postaci na współczesnej scenie muzycznej, z przełomowymi pracami jako kompozytor, pianista, producent i współpracownik. Od syntezatorów i komputerów do pełnej orkiestry symfonicznej, innowacyjna praca Richtera obejmuje solowe albumy, balety, występy w salach koncertowych, seriale filmowe i telewizyjne, instalacje sztuki wideo i dzieła teatralne.

Stream 'Spring 1 (Levitation Mix)’ Maxa Richtera tutaj.

Chcesz być pierwszym, który usłyszy najnowsze wiadomości ze świata muzyki klasycznej? Śledź uDiscover Classical na Facebooku i Twitterze.