Oficjalny kanał YouTube Marka Knopflera zamieścił jego wersję z zespołem utworu „Father and Son”, wykonaną podczas trasy Privateering w 2013 roku. Wykonanie to nigdy nie znalazło się na oficjalnym, regularnym wydawnictwie płytowym, ale można je nabyć cyfrowo, w formacie 320kpbs MP3, spośród wyboru nagrań live z tamtej trasy, na stronie Knopflera.

Ta wersja instrumentalu o celtyckim smaku pochodzi z występu w londyńskiej Royal Albert Hall 27 maja 2013 roku. Koncert na brytyjskim odcinku trasy był pierwszym z nie mniej niż sześciu wieczorów w tym uświęconym sali.

REKLAMA

Knopfler wydał album Privateering, od którego pochodzi nazwa trasy, we wrześniu 2012 roku, ale „Father and Son” to utwór z jego ścieżki dźwiękowej do filmu Cal z 1984 roku. Na koncercie w Albert Hall pojawiły się wokale Ruth Moody zarówno w „Dug Up A Diamond”, jak i „Seattle”, a także piosenki z nowego wówczas albumu, w tym utwór tytułowy i „I Used To Could”. Knopfler i zespół dostarczyli także klasyki Dire Straits „Romeo and Juliet”, „Sultans of Swing” i „Telegraph Road”.

Nowo zremasterowana edycja pierwszej największej kolekcji Dire Straits, Money For Nothing, ukazała się w miniony piątek (17) nakładem UMC/EMI. Jest ona dostępna w formacie cyfrowym i na podwójnym winylu w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, a jej wydanie w USA nastąpi na początku 2023 roku.

Kolekcja zawiera live remix „Telegraph Road”, który był dostępny tylko na oryginalnym formacie CD albumu, plus wcześniej niepublikowana alternatywna wersja live „Portobello Belle.” Money For Nothing zostało wytłoczone na czterech stronach, po raz pierwszy na 180 gramowym winylu z oryginalną grafiką.

Wydany w 1988 roku album spędził pierwsze trzy tygodnie na brytyjskiej liście przebojów na pozycji nr 1, gromadząc 13 tygodni w Top 10 i łącznie 70 tygodni na ankiecie. Po raz ostatni pojawił się na Top 100 w 1996 roku.

Kup lub posłuchaj zremasterowanego albumu Money For Nothing.

REKLAMA