Kultowy londyński klub Printworks oficjalnie zamknięty! Miejsce zostało uznane za 4. najlepsze w niedawno zakończonych sondażach DJ Mag na 2022 rok. Printworks pojawił się również w ostatnim hollywoodzkim filmie „Batman”. Rada Southwark zatwierdziła plany częściowego spychania i remontu piętrowego miejsca w Canada Water na spotkaniu planowym w dniu 11 lipca.

Printworks w „Batmanie”

Obiekt został otwarty w 2017 roku jako prowizoryczne miejsce rozrywki w budynku dawnej drukarni Harmsworth Quays. W 2021 roku licencja została przedłużona o kolejne pięć lat. Właściciel nieruchomości, British Land, złożył w październiku ofertę przebudowy gruntów. David Walters, kierownik projektu z British Land, powiedział, że budynek drukarni był ważny dla rewitalizacji obszaru. Printworks ma kluczowe znaczenie dla tego planu. Tylko ona zapewni przestrzeń dla około 3000 miejsc pracy. Obok nowego parku publicznego powstaną sklepy i restauracje. Zapewnia ważną infrastrukturę autobusową dla transportu do Londynu.

David Walters, Project Lead from British Land

Radni podkreślili osiągnięcia obiektu o pojemności 6000 miejsc. Zauważyli również, że korzystanie z dawnej drukarni gazet było zawsze krótkotrwałe. Wymiana będzie się składać z trzyczęściowego budynku mieszczącego od pięciu do siedmiu pięter. W ramach większego planu zagospodarowania wody w Kanadzie zostanie również wydzielona część biurowa i handlowa.

Petycja

Około 10 000 petycji o uratowanie drukarni najwyraźniej robi obchód. Petycja podsumowuje zamknięcie klubu jako „łamanie serca”. Petycja mówi również, że biura wyeliminują duszę tego obszaru. deadmau5, Eric Prydz, Charlotte de Witte to tylko niektóre z kultowych nazwisk, które pojawią się na miejscu. Nie jest to jednak trwałe pożegnanie ze strony właścicieli. Obiekt o identycznym industrialnym otoczeniu, the Beams, zostanie otwarty przez nich w październiku.

Utrata tego ukochanego miejsca byłaby bolesna. Raporty ujawniły, że Londyn stracił prawie jedną czwartą swoich klubów nocnych od twybuchła pandemia. Istnieje 198 miejsc działających jako Kluby nocne w stolicy, najmniej od połowy lat 90-tych, Według danych Night Time Industries Association (NTIA). […] Szefowie branży obawiają się, że Londyn straci reputację jednej z największych stolic klubowych na świecie.

Printworks oferuje tętniącą życiem i ukochaną przestrzeń twórczą dla wielu miłośników muzyki w mieście, aby wyrazić siebie bez obawy o osąd. Usunięcie tego w imię dalszej korporatyzacji miasta byłoby wyrwaniem duszy tego obszaru i złamaniem serca tysiącom ludzi.

Change.org petycja

Do zobaczenia, Printworks! Dziękuję za te wspomnienia.