Odkąd po raz pierwszy zobaczyłem Moore Kismet na żywo w 2019 roku, wierzyłem, że ta młoda gwiazda jest skazana na wielkość. W ich sposobie bycia i podejściu do rzemiosła było poczucie autentyczności, którego tak bardzo mi wtedy brakowało; teraz, trzy lata później, z przyjemnością słucham ich debiutanckiego albumu, UNIVERSE, i potwierdzam tę początkową intuicję.

Choć jedenaście z siedemnastu utworów na płycie zostało wcześniej wydanych jako single, a trzy z nich służą jako prolog, interludium i epilog, to i tak najlepiej jest słuchać albumu tak, jak powinien być prezentowany – w pakiecie. Można zdobyć tracklistę albumu wcześniej i ułożyć wszystkie single w kolejności, ale to nigdy nie jest to samo, co słuchanie w sposób zamierzony przez artystę. UNIVERSE to kompletny i kompletny wgląd w twórczy umysł Moore’a Kismeta, zwłaszcza, że przez ostatnie trzy lata jego twórczość rozwijała się i rosła.

Co najmniej od tak dawna album był w pewnym stanie, a pierwszy singiel, „Rumor”, został wydany ponad rok temu. Wraz z wykładniczym rozwojem kariery Moore Kismet, fani na niemal wszystkich poziomach mieli okazję rozwijać się i obserwować, jak proces ten rozwija się wraz z nimi, co rzadko zdarza się tak powszechnie.

UNIVERSE” to muzyczna kulminacja moich doświadczeń życiowych, rozwoju jako człowieka i artysty w ciągu ostatnich 17 lat mojego życia. Przez 5 lat (2018-2022) spędziłem niezliczone dni i bezsenne noce, pracując nad tym, co uważam za najlepszy dotychczasowy projekt Moore Kismet. To album o akceptacji, miłości, chaosie, jedności i poszukiwaniu własnego życia, a jednocześnie próbie jego przeżycia. Jeśli jest jakikolwiek projekt, który kiedykolwiek stworzyłem na potrzeby tego projektu, który służy jako najlepszy retelling mojego życia, 'UNIVERSE’ jest tym albumem.” – Moore Kismet

UNIVERSE, debiutancki album Moore Kismet, jest już dostępny. Posłuchaj poniżej.