zdjęcie: Eric Sperrazza

Scenariusz: Eric Sperrazza

Po fantastycznej rozmowie telefonicznej z Natem Hiltsem z Dead South i kilku kolejnych uprzejmościach na Twitterze przed wielkim koncertem, byłem bardziej niż podekscytowany, widząc zespół z bliska i osobiście. Zabezpieczyłem obecność największego fana Martwego południa, jakiego znałem … mojego ojca! Potem spędziliśmy tydzień na bingowaniu całej muzyki, którą mogliśmy zdobyć Rękojeści i gang prowadzący do przedstawienia.

Mam coraz większy romans z Fillmore to mało powiedziane. Otrzymałem tak wiele wspaniałej muzyki i zrobiłem tak wiele epickich wspomnień w tym miejscu, że teraz jest to synonim w moim umyśle z pozytywnymi wibracjami. Chodzenie tam z moim tatą po raz kolejny, aby połączyć się przy solidnej muzyce na żywo, to uczucie, które nigdy nie wydaje się być dla mnie stare. Udaliśmy się więc na front sceny z napojem w ręku i czekaliśmy, aż zgaśnie światło.

Opener był zespołem, o którym nigdy wcześniej nie słyszałem, ale nigdy nie zapomnę: Big Damn Band wielebnego Peytona. To trio z Indiany to klasyczny rockabilly bluesowy zespół składający się z Maxa Senteneya (perkusja), Breezy Peyton (washboard) i samego wielebnego Peytona (gitara/wokal prowadzący)…dosłownie, to wszystko. 

Mimo, że zburzyli Dom z wielkim cholernym dźwiękiem i ogromną energią, emanując wielką cholerną zabawą przez cały czas, ich geniusz polega na tym, że wcale nie są tacy wielcy! Wielebny Peyton używa kciuka na strunie E, aby grać nuty basowe z kośćmi, a mimo to jego inne palce wściekle przechodzą przez złożone progresje akordów i solówki z pojedynczymi nutami bez wysiłku. Wszystko, od gitar cigar box po Gibson acoustics i steel electrics, wpadało i wychodziło z rąk wielebnego podczas ich Setu.

Niektóre z ich najnowszych hitów z 2021 roku EP, Piosenki Taneczne Na Trudne Czasy, jak „sposoby i środki” i ” zbyt fajne do tańca.”Zespół znalazł się również w ulubionych, które fani krzyczeli dosłownie podczas grania, w tym utwory takie jak” Poor Until Payday „i” Pot Roast & Kisses.”Kiedy mówię wam, że elektryczność pozostawiona wśród publiczności była namacalna po wyjściu ze sceny, wiedzcie, że jest to jedyny sposób na opisanie następstw tego show. Dosłownie nie mogę wymyślić lepszego sposobu, aby opisać statykę w pokoju!

 Trudne do naśladowania, ale martwe południe z pewnością było do tego przygotowane.

Przy słabych światłach sylwetki Fab-Four of Bluegrass ustawiony na scenie do wrzawy wiernych fanów. Przez całą noc zespół występował albo w kolejce i w doskonałej synchronizacji, albo przełamał formę, aby dosłownie zagłuszyć się i pokazać pasję w swoim występie. Jakby postać Johna Cusacka, Roba Gordona, została wyrwana z Wysoka Wierność universe i miał za zadanie stworzyć idealną setlistę hitów Dead South dla zespołu do wykonania, a Cusack absolutnie to przypiął.

zdjęcie: Eric Sperrazza

Każdy utwór strategicznie przeniósł publiczność w dół podróży ich talentów. Poruszali się po torach takich jak ” diamentowy pierścień,” “Broken Cowboy”, „Smootchin’ in the Ditch „do ich breakout hit,” In Hell Będę w dobrym towarzystwie.”Zespół zaproponował także kilka swoich nowszych coverów z ich niedawno wydanej EP, Easy Listening for Jerks pt. 1 I pkt. 2, w tym The darker feeling, „You Are My Sunshine,” i The Misfits 'cover” Saturday Night.”(Z których wyciągałem każde słowo, tak jak zrobiłby to każdy dobry Fan odmieńców!)

Kiedy Dead South zapakowało to na noc, ludzie wokół mnie byli całkowicie przemoczeni przez ciepło pary generowane przez zapchany tłum, wszyscy domagali się być bliżej sceny i poruszali się radośnie do magnetyzmu muzyki, ściągając ich zbiorowo z ziemi.

Kiedy mój tata i ja wracaliśmy do mojego samochodu na parkingu Fillmore (który pozornie waha się od „darmowych” do trzydziestu dolarów, w zależności od tygodnia), wszystko, co mogliśmy znaleźć, to powiedzenie:”Co za wspaniałe przedstawienie. To znaczy … co za wspaniały program,„tam i z powrotem na 30-minutową przejażdżkę do domu. Taki był zakres naszych przekomarzań. I dlaczego? Ponieważ w ciągu jednej nocy dwa zespoły były przed nami takim tour de force, że dwóch gadatliwych dorosłych ekstrawertyków, którzy lubią pisać, zbyt zaniemówiło, aby powiedzieć o wiele więcej.

Jeśli nie jest to najbardziej świecące świadectwo, jakie kiedykolwiek dałem, Nie wiem, co jest. A jeśli kochasz muzykę jak Social Distortion, Nathaniel Rateliff, Mumford & Sons i Old Crow Medicine Show i nie widziałeś Serwowane Na Zimno” tour jeszcze, w każdej sekundzie, że nadal czytasz ten felieton i nie kupowanie biletów to dla ciebie krzywda!

Moja jedyna szczera krytyka jest taka: Dead South wykonuje najlepszy cover „People Are Strange” The Doors, a ja jeszcze nie słyszałem tego NA ŻYWO. Być może, zbyt wiele „niesamowite” nie może być ograniczone do Fillmore. Prawdopodobnie była to dobra służba dla miasta Filadelfia, aby nie rozlewać tak wielkiego podniecenia na ulice; za to miasto braterskiej miłości jest wypełnione wdzięcznością.

Ale następnym razem, Nate? To jest potrzeba, nie chcieć, w twojej liście zestawów dla mnie.

Połącz się z wielkim cholernym zespołem wielebnego Peytona

Facebook / Instagram / Twitter / Patreon / YouTube / Spotify / Apple Music

Połącz się z martwym południem

Facebook / Instagram / Twitter / YouTube / Spotify / Apple Music

Galeria Zdjęć