’); var C=function () {cf.showAsyncAd (opts)};if (typeof window.cf != = 'undefined’) c (); else{cf_async=!0; var r=document.createElement(„script”),s=document.getElementsByTagName(„script”)[0];r.async=!0;r.src=”//srv.clickfuse.com/showads/showad.js”;r.readyState?r.onreadystatechange=function(){if(„loaded”==r.readyState||”complete”==r.readyState)r.onreadystatechange=null,c()}:r.onload=c;s.parentNode.insertBefore(r,s)};}) ();

Znowu ta pora roku. Długo oczekiwana lista TOP 100 klubów DJ Mag na rok 2022 została wydana dzisiaj. Top 100 zazwyczaj trwa od grudnia do kwietnia, ale DJ Mag opóźnił oś czasu ze względu na wpływ pandemii. W procesie wzięło udział ponad 600 000 zweryfikowanych osób i po raz pierwszy od 2009 roku każdy klubowy kontynent na świecie jest reprezentowany w ankiecie. Hï Ibiza została w tym roku uznana za Klub nr 1 na świecie, a zeszłoroczny zwycięzca, Washington, DC ’ s Echostage, spadł do nr 2.

Lista zdominowana jest przede wszystkim przez Europę (na liście znajduje się 49 klubów, tyle samo co w roku ubiegłym). Miejsca zdobyły 22 europejskie kluby, a 15 spadło. W Azji Chiny przegrały w tym roku pięć klubów, co spowodowało, że ich łączna liczba wyniosła siedem, podczas gdy Azja jako całość spadła o sześć miejsc i zyskała tylko jedno nowe miejsce — Nepal ’ s Lord of the Drinks (inaczej LOD). Kenijskie muzea wracają drugi rok z rzędu, a Ulubione w Sydney Chińskie Pralnie ponownie wchodzą do ankiety po przeoczeniu ostatnich dwóch lat.

Po drugiej stronie świata USA odzyskują tytuł nr 1 clubbing country od Wielkiej Brytanii, notując imponującą liczbę 16 klubów na tegorocznej liście (z 13 w 2021 roku). Mimo przedłużonych środków blokowania, Kanada również jest na pochyłości w tym roku, ponieważ Montréal hotspot Stereo ponownie dołącza do ankiety po raz pierwszy od 2019 roku. W Ameryce Południowej pięć klubów straciło miejsca, a cztery zyskały. Jednak dodanie nowego surrealistycznego parku w Brazylii wyrównuje skalę, zwiększając ogólną liczbę klubów w regionie do dwucyfrowych.

Sprawdź całą listę tutaj.